Kamienie półszlachetne i jubilerskie

Awenturyn właściwości i znaczenie. Kamień możliwości i bogactwa.

awenturyn właściwości znaczenie

Niezwykły kamień półszlachetny awenturyn, który swoimi nietuzinkowymi właściwościami zyskał sobie spore grono stałych wielbicieli. Jest to rzadka odmiana kwarcu. 

Awenturyn znaczenie

Ciekawą nazwę zyskał od włoskiego słowa „a ventura” czyli „przez przypadek”. Choć niektórzy sprzeczają się i mówią „aventura” , które oznacza przygodę i stąd można wywnioskować kamień do fortuny. Jego zielona odmiana jest nazywana kamieniem możliwości.  

Efekt migotania, który można zaobserwować na jego powierzchni od nazwy minerału zyskał miano awenturyzacji. Ciekawostką jest to, że zanim ów minerał w formie naturalnej został odkryty, bardzo podobny kamień produkowano sztucznie w hucie szkła znajdującej się w weneckim Murano. Imitacja została nazwana awenturynem gdyż przez przypadek (per aventura) do masy szklanej w trakcie topienia dostały się drobinki miedzi i dały niezwykle mieniący się wyrób. Gdy odkryto minerał, który wyglądał do złudzenia podobnie – nazwano go tak samo. Po dziś dzień większa część kamieni zwanych awenturynami, wytwarzana jest sztucznie, nie ustępują one jednak urodą minerałowi, występującemu w środowisku naturalnie. Jego niezwykłą dekoracyjność doceniają twórcy biżuterii i innych wyrobów jubilerskich, wykorzystywany jest w rzeźbiarstwie, dekoracji wnętrz, elementach architektonicznych.

awenturyn znacznie
Awenturyn znaczenie – przykładowe trzy skały awenturyn

Kamień awenturyn dawniej i dziś

W starożytności wierzono, że ten kamień półszlachetny jest w stanie zmieniać ludzkie życie i odmieniać jego losy. Dlatego też łączono jego moc z magią księżyca, któremu przypisuje się podobne właściwości. W starożytnym Tybecie używany był do ozdabiania posągów i figurek Buddy. Umieszczano je w miejscu oczu posągu, by tym samym zwiększać jego zdolność widzenia świata i wizji. W dawnej Afryce oraz Ameryce Południowej tworzono z niego narzędzia. Minerał ten jest twardy, ale łatwo się go formuje, by uzyskać bardzo twarde krawędzie.

Największe złoża: Indie, Egipt, Rosja, Brazylia, Chile, Hiszpania, Austria.

W Polsce – znajdowany sporadycznie w aluwiach Kaczawy i w Górach Izerskich.

Współcześnie używa się go powszechnie w jubilerstwie. Biżuteria, w której jest umieszczany nie tylko posiada niezwykłe walory dekoracyjne, ale przede wszystkim pozwala mieć ten wspaniały kamień zawsze przy sobie, by korzystać z jego właściwości. Kamień ten zazwyczaj ma ciemnozieloną barwę, a jego inna nazwa to kamień słoneczny. Występuje także w innych kolorach (na przykład niebieskim i czerwonym), choć to zielona właśnie jest najczęściej spotykana i najmocniejsza pod względem leczniczych i uzdrowicielskich mocy.

kamienie awenturyn właściwości - skała
Awenturyn właściwości – awenturyn skała

Awenturyn właściwości

Awenturyn ma szczególne znaczenie w leczeniu kamieniami (litoterapii). Ma działanie uspokajające. Powinny się w niego zaopatrzyć osoby z problemami emocjonalnymi, depresją, nerwicą. Pozwala przezwyciężyć stany lękowe, niweluje negatywne emocje. Pomaga dzieciom, które maja problemy z uspokajaniem się i zasypianiem. Pozytywnie wpływa na układ krążeniowy, pomaga zapobiegać chorobom serca, tarczycy oraz problemami ze skórą, obniża ciśnienie i cholesterol. Osobom z nadwagą pozwoli przyspieszyć przemianę materii i dobrze wpływa na procesy trawienne. Warto mieć ten kamień przy sobie gdy chcemy by sprzyjało nam szczęście. Jest on sprzymierzeńcem fortuny i przynosi powodzenie każdemu kto go nosi. Mając go zyskujemy cierpliwość i spokój.

Kamień ten powinny mieć przy sobie osoby, które sprawują stanowiska kierownicze, sprzyja on bowiem umiejętnościom w zarządzaniu ludźmi, pozwala podejmować świadome i sprawiedliwe decyzje. Awenturyn łagodzi skutki oddziaływania pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez telefony komórkowe i urządzenia emitujące sygnał wi-fi. Minerał ten zatem wspiera utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Działa niczym poprawiacz nastroju i samopoczucia. Szczególnie pomocne działanie przejawia noszony na szyi i w okolicach serca. Działa na ten narząd kojąco i reguluje pracę komórek nerwowych.

Awenturyn pozwala na ściślejsze połączenie z przewodnikami duchowymi, zwiększa koncentrację w medytacji. Według astrologii jest przypisany osobom spod znaku zodiaku Byka, Strzelca i Raka Naturalny awenturyn posiada niezwykłą moc, która pomaga człowiekowi lepiej funkcjonować psychicznie i fizycznie.

biżuteria awenturyn
awenturyn biżuteria – zawieszka z kamienia awenturynu

Awenturyn biżuteria

Awenturyn wspaniale prezentuje się wykorzystany w biżuterii. Jego piękna barwa doskonale współgra z oprawą takich surowców jak miedź, złoto i srebro. Najkorzystniejsze działanie przejawiał będzie w wisiorkach, naszyjnikach czy koliach. Jednak równie pięknie zaprezentuje się w bransoletkach, pierścionkach, spinkach, broszach czy kolczykach. Piękno tego kamienia zaspokoi gust nawet najbardziej wybrednych klientów. Jego niezwykły wygląd zachwyca zarówno w formie naturalnej jak i oszlifowanej, w której mieniące się drobinki są bardziej widoczne. Zakup biżuterii z awenturynem może okazać się jedną z lepszych decyzji nie tylko ze względu na wygląd tego kamienia, ale także zdrowie. Jeśli zaś chcemy posiadać biżuterię stworzoną specjalnie dla nas, zamiast wydawać fortunę na specjalne, indywidualne zamówienie u jubilera warto zainteresować się możliwością stworzenia biżuterii z awenturynem samemu.

Awenturyn sklep

Minerały takie jak awenturyn doskonale nadają się do tworzenia biżuterii. Taka aktywność nie tylko rozwija kreatywność i zdolności manualne. Przede wszystkim pomaga wyrazić siebie, pozwala odkryć w sobie dusze artysty. Indywidualnie robione ozdoby będą do nas idealnie dopasowane, będą wyrażały naszą osobowość i emocje. Tylko od twórcy zależy jaki kamień wykorzysta i jak ostatecznie będzie wyglądał wyrób. Możemy go dopasować do garderoby i dodatków jakie posiadamy. A użyty kamień może wzmacniać osobowość i pomagać przezwyciężyć problemy. Ręcznie robiona biżuteria pozwala w pełni skorzystać z dobrodziejstw litoterapii. W ciekawy i dekoracyjny sposób umieszczamy blisko ciała kamienie, które posiadają niespotykane moce.

Sklep qnszt.pl kamienie półszlachetne i szlachetne

Tworzenie nietuzinkowych ozdób może być wspaniałą formą spędzania wolnego czasu. Dla zabieganych i osób, które prowadzą stresujący tryb życia tego typu hobby może okazać się formą autoterapii, wyciszenia po trudach codziennego życia. Stworzoną biżuterię można także sprzedać i tym samym z przyjemności uczynić formę zarobku. Zatem jeśli chcemy wyrazić siebie i odnaleźć radość tworzenia już dziś zainwestujmy w pierwsze półfabrykaty do tworzenia biżuterii i cieszmy się nową pasją! Najpiękniejsze w tym jest fakt, że to jak będą wyglądały nasze wyroby zależy tylko od potęgi wyobraźni, naszego gustu i zdolności manualnych.

Po zakup kamieni półszlachetnych zapraszamy do naszego sklepu qnszt.pl znajdziesz tam tysiące różnego kamieni, koralików i półfabrykatów do wyrobu biżuterii.

Kamienie półszlachetne

Sklep awenturyn do wyrobu biżuterii

W naszym sklepie znajdziesz kilka odmian awenturynu:

  • awenturyn zielony
  • awenturyn niebieski
  • awenturyn czerwony
  • awenturyn różowy

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zapoznaj się z właściwościami innych kamieni:

Ametyst właściwości
Kamień Granat właściwości
Hematyt właściwości
Agat właściwości

By nauczyć się tworzyć biżuterie, bransoletki, kolczyki zapraszamy do naszego darmowego kursu biżuterii, nauczysz się tam np. jak zrobić bransoletkę. 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply