Artykuły o rękodziele i biżuterii handmade Półfabrykaty do wyrobu biżuterii

Bigle – zapięcia do kolczyków

Bigle do kolczyków

Bigle, czyli zapięcia do kolczyków  to niezbędny element do wykonania kolczyków. Bigle do kolczyków dzielą się na różne formy w zależności od kształtu, ale także materiału wykonania. Istnieje setki rodzajów bigli do wyrobu biżuterii handmade. Dowiedz się o nich więcej.

zbior kolczyki z zawieszkami Swarovskiego

kolczyki z zawieszkami Swarovskiego, zrób sama 10 razy taniej

Z czego są zrobione bigle do kolczyków?

Bigle do robienia kolczyków mogą być wykonane ze złota lub platyny. Najpopularniejsze są jednak bigle srebrne oraz posrebrzane i pozłacane. Ze względu na niską cenę Artyści sięgają często również po zapięcia do kolczyków metalowe w kolorze srebra. Jeśli szukasz zapięć w innych kolorach do wyboru masz jeszcze w kolorze złota oraz antyczne. Ostatnio pojawiły się też zapięcia do kolczyków z stali chirurgicznej, hipoalergiczne które stają się coraz bardziej popularne wśród osób z uczuleniem na nikiel i inne metale.

 

 

bigle do wyrobu biżuterii, bigle srebrne,

bigle do wyrobu biżuterii

 

 

 

Rodzaje zapięć kolczyków:

Bigle klasyczne – Z wyglądu przypominają haczyki do łowienia ryb. Zazwyczaj wygięte w jajo, by idealnie wpasować się w dziurkę w uszach. Na dole znajduje się oczko, by można było zawiesić koraliki.

Najmniejsze są bigle dla dzieci, te większe zaś dla dorosłych. Zazwyczaj występują bigle zamykane oraz bigle otwarte. Dla miłośników klasyki polecamy bigle proste, zaś bigle zdobione dla osób, które lubią urozmaicenie.

zapięcia otwarte bigle otwarte

zapięcia otwarte bigle otwarte

 

 

Sztyfty – Rodzaj zapięcia, który jest niezwykle popularny i lubiany przez Panie. Jest prawie niewidoczny, dzięki czemu pozwala na wyeksponowanie właściwej ozdoby w kolczyku. Sztyfty do kolczyków w całości kryją się w uchu, są zazwyczaj bardzo lekkie.

kolczyki sztyfty handmade, biżuteria handmade

kolczyki sztyfty handmade, biżuteria handmade

 

Dostępne są sztyfty płaskie do przyklejania do nich koralików z płaskimi brzegami, sztyfty wklęsłe do przyklejania cyrkonii, sztyfty do Swarovskiego, czy też sztyfty ozdobne z oczkiem do zawieszenia dowolnych koralików.

Zamknięcia do kolczyków sztyftów to baranki. Można zakupić baranki wykonane z tego samego materiału co sztyft, lub baranki sylikonowe, niewidoczne w uszach.

baranki i sztyfty

baranki i sztyfty

 

Zapięcie angielskie – Są to bardzo wygodne i bezpieczne w noszeniu bigle. Składają się z jednego elementu z ruchomym zapięciem. Uważa się, że tych bigli nie da się zgubić. Zapięcia angielskie są bardzo dobrze wykonane. Srebrne bigle angielskie  to jedne z najlepiej sprzedających się bigli.

bigle angielskie

bigle angielskie

 

Bigle z bolcami – do zadań specjalnych, które sprawdzają się w sytuacjach wyjątkowych. Bigle z bolcami, to najlepsze bigle do produktów marki Swarovski. Zamiast oczka bigle posiadają dwa bolce, które umieszcza się w otworach perełek czy też zawieszek Swarovski.

bigle z bolcami

bigle z bolcami

 

Dostępne są zapięcia do kolczyków z mniejszym i większym rozstawem bolców. Bardzo szybko robi się z nich kolczyki, które wyglądają bajecznie i wyjątkowo luksusowo.

kolczyki swarovskiego z biglami srebrnymi

kolczyki Swarovskiego z biglami srebrnymi

 

Gdzie kupić bigle, zapięcia do kolczyków?

Bigle możesz kupić w sklepie internetowym qnszt.pl. Oprócz bigli w naszym sklepie kupisz też setki rodzajów koralików, kamienie półszlachetnych czy innych półfabrykatów do wyrobu biżuterii.

Jeśli zaś potrzebujesz inspiracji oraz pomocy, zapraszamy do darmowego kursu biżuterii. Znajdziesz w nim ponad 300 tutoriali, gdzie krok po kroku nauczysz się jak zrobić bransoletkękolczyki i naszyjniki.

 

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Ciekawska 11 grudnia 2018 at 11:08

    Wie ktoś czemu baranki się tak nazywają?

    • Reply Pawel 11 grudnia 2018 at 11:55

      baranki do sztyftów, nazywane są barankami 🙂 gdyż kształtem przypominają rogi barana. jest to nazwa potoczna.

    Leave a Reply