Artykuły o rękodziele i biżuterii handmade

Biżuteria z hematytu – wykonaj ją samodzielnie

biżuteria z hematytu

Mała rzecz, a cieszy – to zdanie najlepiej opisuje biżuterię. Zakochane są w niej chyba wszystkie kobiety, a także wielu mężczyzn. Wśród używanych do jej wyrobu minerałów, na szczególną uwagę zasługuje hematyt. Biżuteria z hematytu staje się coraz bardziej popularna, ta dostępna na sklepowych półkach nie należy jednak do najtańszych. Sprawdź, jakim sposobem można obniżyć jej koszty, a przy okazji znaleźć życiową pasję.

Hematyt – niesamowity kamień poznaj jego właściwości

Hematyt to kamień półszlachetny, chętnie i często wykorzystywany do wyrobu biżuterii. Występuje w wielu miejscach na świecie, w tym także w Polsce. Jego metaliczny połysk dodaje blasku każdej bransoletce czy naszyjnikowi. Po sproszkowaniu kolor hematytu staje się czerwony, przez co bywa on nazywany również „krwawym kamieniem”. Więcej informacji na temat hematytu można znaleźć tutaj: https://blog.qnszt.pl/hematyt-wlasciwosci-znaczenie. Dowiesz się tam o właściwościach hematytu, a w szczególności o wpływie na oczyszczanie ciała.

Biżuteria z hematytem

Na rynku jubilerskim możemy do woli przebierać w przedmiotach, do zdobienia których użyto właśnie hematytu. Biżuterię z hematytem w swojej ofercie ma niemal każdy sklep, tak stacjonarny, jak i internetowy. Kamień ten jest stosunkowo łatwy w obróbce, dlatego też można mu nadać przeróżne kształty. Wśród jego zalet wymienia się również działania dobroczynne, jak na przykład zapewnianie komfortowego snu. Hematyt doskonale sprawdza się jako kamień ozdobny w kolczykach, bransoletkach, naszyjnikach czy pierścionkach.

biżuteria z hematytem - dobrze komponuje się z lawą wulkaniczną, czy onyksem
Biżuteria z hematytu w połączeniu z lawą wulkaniczną i onyksem

Biżuterię z hematytem można również wykonać własnoręcznie. To rozwiązanie jest przede wszystkim dużo tańsze niż zakup gotowego produktu w sklepie. Wykonanie biżuterii w domu wcale nie jest tak trudne, jak na pozór mogłoby się wydawać. Hematyt jest kamieniem, z którym mogą pracować nawet osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w świecie rękodzieła. Wyrób biżuterii jest bardzo przyjemnym zajęciem, które szybko może przerodzić się w hobby na całe życie. To odprężająca aktywność, której można się oddać w domowym zaciszu, w tle oglądając ulubiony serial. Jej owocem będzie przepiękna biżuteria, której nie trzeba robić wyłącznie dla siebie. To także doskonały pomysł na prezent dla rodziny i przyjaciół.

Bransoletka z hematytu

Jeśli masz ochotę rozpocząć swoją przygodę z własnoręcznym wyrobem biżuterii, ale zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać, możesz skorzystać z kursów i poradników online. Szczególnie warty uwagi jest kurs na stronie https://kurs-bizuterii.pl/. To darmowy poradnik, o przejrzystej treści. Krok po kroku prezentuje, jak stworzyć konkretny rodzaj biżuterii, wraz z kosztem materiałów oraz czasem wykonania.

bransoletka z hematytem - amulet mocy
kamień hematyt wykorzystany w bransoletce – biżuteria z hematytem

Na początek zacznij od bransoletki amuletu mocy z hematytem, potrzebujesz jedynie gumki elastycznej, lub żyłki do tego kamieni półszlachetnych i hematytu. Wszystkie potrzebne produkty nawlekasz, na gumce zawiązujesz podwójny supeł, możesz go skroplić klejem. Gotowe Twoja bransoletka z kamieniami mocy jest gotowa.  Podobnie możesz zrobić bransoletkę z samego hematytu, następnie stopniuj ją wielkościami kamieni. Kliknij by poznać przykładowe produkty potrzebne do zrobienia bransoletki.

Biżuteria handmade – zrób to sam/a

Samodzielne tworzenie biżuterii to bardzo rozwijające hobby, dające dużo satysfakcji. Może się tym zająć praktycznie każdy, wcale nie trzeba mieć wrodzonych zdolności artystycznych. Wystarczy zapał i odrobina cierpliwości, a efekty mogą przejść nawet najśmielsze oczekiwania. To niesamowite uczucie nosić ozdoby, które wykonało się własnoręcznie. Napawa ono dumą i daje kopa do dalszego działania. Podsumowując daj sobie szansę i spróbuj wykonać chociaż prostą bransoletkę. Nic na tym nie stracisz, a zyskać możesz naprawdę wiele. To najprostsza, a zarazem najtańsza droga do wykonania dokładnie takiej biżuterii, o jakiej marzysz.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z kamieniami półszlachetnymi i szlachetnymi, a także z licznymi półfabrykatami do wyrobu biżuterii.

Ucz się z nami krok po kroku jak zrobić bransoletkę, kolczyki, naszyjnik odwiedź nasz kurs biżuterii

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply