Artykuły o rękodziele i biżuterii handmade Półfabrykaty do wyrobu biżuterii

Data, która zrewolucjonizowała Świat Mody. Kryształy Swarovskiego.

Kolczyki Swarovskiego

Na pewno słyszałaś o kryształach Swarovskiego, pewnie też widziałaś piękne i eleganckie kolczyki Swarovski. Dowiedz się więcej o historii firmy, a także o kluczowej dacie ich pierwszego powstania. Dokładnie jest to rok 1895, w którym to Daniel Swarovski założył swoją firmę i stał się z czasem liderem w produkcji precyzyjnie szlifowanego kryształu. Do dziś w wiosce Wattens, w austriackim Tyrolu istnieje pierwszy zakład Swarovskiego.

Kryształowego łabędzia znają już chyba wszyscy. Znajduje się on w logo Swarovski. Wcześniej, do 1988 roku podziwialiśmy kwiat szarotki alpejskiej.

kryształ Swarovskiego

kryształ Swarovskiego

 

Pod marką Swarovski znajdziemy zarówno rzeźby, materiały czy żyrandole a wizjonerzy mody tacy jak np. Dolce&Gabbana, Chanel czy Louis Vuitton używają produktów Swarovski w swoich licznych kolekcjach.

 

biżuteria Swarovskiego

biżuteria Swarovskiego

 

Kryształy Swarovskiego

Długie lata pracy nad maszynami zaowocowały drobnymi kryształami charakteryzującymi się perfekcyjnym i skomplikowanym szlifem. Z roku na rok wraz z coraz większymi oczekiwaniami amatorów kryształów ulepszała się ich jakość i jednolitość. Zaczęto produkować coraz większe kryształy. Cięcie szkła dorównywało szlifom kamieni szlachetnych. I to właśnie było kluczem do sukcesu rodziny Swarovskich.

kryształy swarovskiego, zawieszki swarovskiego, koraliki Swarovski

kryształy swarovskiego, zawieszki swarovskiego, koraliki Swarovski do wyrobu biżuterii

Firma rozwijała się coraz bardziej. Starano się wprowadzać innowacyjne metody udoskonalania opatentowanych już wówczas kamieni. W 1956 roku powstały kryształy Aurora Borealis wyróżniające się cienką warstwa metalu pokrywającą jedną ze stron kryształka. Efekt był piorunujący.

kolczyki Swarovskiego handmade DIY

kolczyki Swarovskiego handmade DIY

 

W 1977 roku rozpoczęto produkcję cyrkonii doskonale imitujących prawdziwe, znacznie droższe kamienie. Dla konkurencji był to duży cios, dla odbiorców zaś jakość za znacznie niższą cenę.

Dzięki produkcji szkła we własnych fabrykach kontrola jakości jest bardzo przestrzegana, zaś tajne receptury zabezpieczone. Wiadomo jednak, że Swarovski to nie tylko piasek, soda i wapno. Oprócz żelaza, tlenku magnezu, czy kobaltu, które to służą do nadawania barw wykorzystują oni ołów, który znacznie wzmacnia szkło jednocześnie sprawiając, że staje się ono niezwykle
trudne w obróbce.

zawieszki Swarovskiego serca, łezki, motylki

zawieszki Swarovskiego serca, łezki, motylki

 

W 2004 roku Swarovski pierwszy raz zastosował chronione prawami autorskimi cięcie kryształu zwane Xilion. Ma ono na celu optymalizację jaskrawości światła w Roses, czyli kryształowych elementach o płasko ciętym tyle, oraz Chatons – kryształach wyglądających jak oszlifowany diament.

Do samodzielnego tworzenia biżuterii powstały setki koralików Swarovski i zawieszek Swarovski.

kryształki Swarovskiego różne kolory

kryształki Swarovskiego różne kolory

 

Zaś perły Swarovski to miłość kobiet na całym Świecie.

perełki Swarovskiego

perełki Swarovskiego

 

Kolczyki Swarovskiego handmade

Oprócz najwyższej jakości i przystępnej ceny, jedną z podstawowych zalet kryształów Swarovski oraz perełek Swarovski jest ich prostota w użyciu. Same w sobie są tak eleganckie i niezwykłe, że zazwyczaj taka też powstaje z nich biżuteria.. czyste piękno.

Kolczyki Swarovskiego - biżuteria handmade

Kolczyki Swarovskiego – biżuteria handmade

 

 

Garść ciekawostek:
– Daniel Swarovski był z pochodzenia Czechem.
– W Austrii znajduje się niesamowicie popularny wśród turystów park rozrywki Swarovski Kristallwelten, kryształowy świat.
– Po śmierci założyciela firmę przyjęli jego synowie a firma do dziś należy do rodziny Swarovskich.
– Marka Swarovski użyła w swoich produktach już około 100.000 różnych kolorów.
– większość kryształów montowanych wewnątrz odblasków instalowanych na polskich drogach to produkty marki Swarovski. 🙂

źródła:
en.wikipedia.org
korale-koraliki.pl

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply