Kamienie półszlachetne i jubilerskie Półfabrykaty do wyrobu biżuterii

Granat kamień szlachetny – odkryj jego właściwości i znaczenie.

granat kamień szlachetny

Granat jest kamieniem szlachetnym, idealnym do wyrobu biżuterii.  Granat kamień może uporządkować twoje życie, zaspokoić wszelkie uczucia niepokoju i ożywić ciało, umysł i ducha. Granat może być dla ciebie ulubionym kamieniem.

Odkryj go z nami dowiedz się jego znaczenia, właściwości czy zastosowanie w biżuterii handmade.

Kamień granat znaczenie

Jego nazwa pochodzi od łacińskiego określenia granum „ziarno” lub malum granatum „owoc granatu”. Reprezentuje on szeroko rozpoznawaną grupę kamieni szlachetnych. Pod względem chemicznym składa się z tlenku glinu, magnezu zaliczany do krzemianów. Z powodu swej wysokiej twardości używany jest jako kamień szlifierski.

Wyróżniamy kilka rodzajów granatu:

  • almandyn (krwisto czerwony, czasem z fioletem)
  • rodalit (różowy lub purpurowy)
  • pirop (odcień brązowy pyrop)
  • gorssular (brązowo zielony)
  • jassonit (jasno zółty)
  • spessartin (brązowo czerwony)

Najpopularniejsza odmiana to pirop zwany ognistym okiem, a najładniejsza pyrop afrykański występujący z diamentami.

Występowanie: Czechy, Rosja, RPA.

Twardość w skali Mohsa: 6,5 – 7,5, kruchy

Pochodzenie: skały magmowe, metamorficzne, utwory okruchowe.

Kamień granat właściwości i moc

Według wierzeń ludowych jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego kamienia jest jego zdolność do leczenia i oczyszczania. Podobno kamień granat ma moc oczyszczania energii w ciele poprzez pozbycie się toksyn i przywrócenie ciała do stanu równowagi i ponownego energetyzowania ciała.

Granat kamień właściwości i znaczenie

Granat kamień właściwości i znaczenie

Wielu kolekcjonerów uważa, że ten kamień szlachetny może oczyścić ciało, umysł i ducha.

Kamień granat dla kogo

To kamień, który powinieneś mieć, jeśli chcesz osiągnąć lub odzyskać równowagę, jeśli chcesz czuć się bezpiecznie i chcesz wykorzystać swoją wewnętrzną siłę.

Granat cena

W naszym sklepie z kamieniami półszlachetnymi i szlachetnymi oferujemy granat w kształtach nieregularnych, jak i kulach 4,6,8,10, 12 mm. Wszystkie produkty mają dziurki i bardzo łatwo się przewlekają, idealnie nadają się do tworzenia bransoletek czy innego rodzaju biżuterii handmade. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny detaliczne i hurtowe. od 4,79 PLN za 20 gram granatu w kształtach nieregularnych. Proszę zapoznaj się z naszą ofertą na ten kamień szlachetny w naszym sklepie.

Jeśli nie wiesz jak zrobić bransoletkę zapraszamy do naszego kursu biżuterii. Jeśli lubisz inne kamienie zapoznaj też się z naszymi wpisami o hematycie, czy agacie kamieniu półszlachetnym.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply