Artykuły o rękodziele i biżuterii handmade

Koraliki TOHO, czyli japońska precyzja

Koraliki Toho

Gdyby w kategorii koralików drobnych można by było przyznać Oskary, to koraliki TOHO otrzymywałaby nagrody co roku. Japońska firma od lat jest najlepsza w tworzeniu koralików szklanych, a ich wyjątkowe koraliki wykorzystywane są chętnie przez hobbystów DIY, projektantów odzieży lub biżuterii.

W czym tkwi magia koralików TOHO?

Koraliki Toho

Koraliki Toho


 

Twórcy rękodzieła którzy kiedykolwiek mieli możliwość tworzyć z TOHO™ wiedzą, że to koraliki o znakomitym cięciu, wykonane z niezwykłą precyzją. TOHO™ to z pewnością jedne z najlepszych koralików do tworzenia plecionek i haftów koralikowych. Odróżnia je przede wszystkim forma — są podłużne, a ich otwór jest znacznie większy niż w innych koralikach (np. czeskich). Każdy koralik ma regularny i identyczny kształt. Z tego powodu koraliki te często stosowane są w zaawansowanych artystycznych projektach, w których dopasowanie i dbałość o detale mają pierwszorzędne znaczenie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, koraliki mają również większy niż w innych drobnych koralikach otwór do nawlekania. A to sprawia, że możemy stosować w nich znacznie grubsze nici, gumkę lub żyłkę. Z tego powodu biżuteria czy aplikacje wykonywane przy pomocy właśnie tych koralików są trwalsze i lepiej trzymają się materiału. Większe otwory mają jeszcze jedną zaletę- koraliki są lżejsze, co w niektórych projektach ma kolosalne znaczenie, np. suknia ślubna wyszywana koralikami TOHO™ będzie znacznie lżejsza od sukienki, w której aplikacje wyszywano innymi koralikami. Koraliki nie brudzą skóry ani materiału, który znajduje się w ich sąsiedztwie. Cechuje ich wyjątkowa trwałość kolorystyczna. Nie blakną, nie zmieniają koloru po praniu i przez długie lata wyglądają dokładnie tak samo, jak w momencie zakupu.

Koraliki TOHO, czyli swoboda tworzenia

 

Koraliki TOHO™ to jedne z najchętniej wykorzystywanych koralików drobnych. Produkowane są w kilkunastu kształtach oraz rozmiarach (trójkąt, kostka, owal, sześcian czy kula). Najchętniej tworzą z nich miłośniczki techniki beading, jak również w techniki sutasz. Więcej na temat rodzajów Koraliki TOHO™ możesz przeczytać tutaj.Koraliki Toho 11

Koraliki Toho 11 Koraliki TOHO™ doceniło już wielu artystów i projektantów mody, którzy chętnie wykorzystują je w swoich projektach i kolekcjach. TOHO™ pojawiają się zarówno jako dodatki w formie biżuterii, jak i aplikacje naszywane na kreacje. Ostatnio koraliki pojawiły się w jesienno-zimowej kolekcji Ewy Minge. Fantastyczne bajkowe i wyszukane stroje ozdobione zostały właśnie aplikacjami wykonanymi z  japońskich koralików.

Bransoletki z koralików Toho

Bransoletki z koralików Toho

W przypadku TOHO™ tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Koraliki sprawdzają się zarówno jako materiał do tworzenia pięknej, niebanalnej biżuterii, jak również w innych projektach, w których istotny jest precyzyjny kształt, kolorystyka i wytrzymałość materiałów. Z koralików TOHO™ możemy wykonywać bardzo skomplikowane, również ażurowe plecionki. To właśnie z tych koralików plecione są przepiękne bransoletki, takie jak bransoletka Cellini, zjawiskowe naszyjniki, czy wyszywane są oryginalne aplikacje na ubraniach. Koraliki TOHO™ dają wiele swobody w tworzeniu, a wzory jakie można uzyskać zachwycają – przykładem może być bransoletka skóra leoparda . Przy odrobinie kreatywności, inwencji twórczej a przede wszystkim cierpliwości i dokładności możecie z nich stworzyć naprawdę wszystko.

 

You Might Also Like

9 komentarzy

 • Reply Agnieszka 17 listopada 2017 at 16:48

  Bardzo lubię koraliki Toho. Koraliki Toho to mój ulubiony produkt do biżuterii handmade.

  • Reply Pawel 26 maja 2018 at 12:30

   My też lubimy koraliki drobne, ale oprócz tego podobają nam się kamienie półszlachetne czy koraliki Miyuki, oraz oczywiście półfabrykaty do wyrobu biżuterii.

 • Reply Rocky 19 listopada 2017 at 17:43

  TOHO rzeczywiście jest wspaniałe, można wybierać w kolorach i odcieniach – mnie chyba najbardziej ten fakt zachwyca. Zaskoczyłaś mnie informacją o projektantach, którzy wykorzystują koraliki TOHO w swoich pracach, muszę poszperać i poszukać informacji na ten temat!

 • Reply Kasiaaa 19 lutego 2018 at 10:00

  Mi również podoba się TOHO, piękna biżuteria handmade 🙂

  • Reply Pawel 26 maja 2018 at 12:28

   zapraszamy do podzielenia się zdjęciami Twojej biżuterii z koralików Toho.

 • Reply Edyta 25 maja 2018 at 16:58

  Uwielbiam koraliki Toho właśnie za to, że są takie równiutkie, idealne. Piękne zdjęcia i doskonały artykuł pełen interesujących informacji.

  • Reply Pawel 26 maja 2018 at 12:25

   koraliki Miyuki są jeszcze równiejsze i mają większe otwory niż koraliki Toho https://qnszt.pl/sklep-pl/japonskie-koraliki-miyuki-delica-c1308-0.html warto z nich spróbować zrobić jakiś beading i porównać. istnieje odmiana Toho też o idealnych kształtach i otworach Aiko, ale na razie nie ma jej w sprzedaży w Europie lub są bardzo drogie.

 • Reply Monika 4 kwietnia 2019 at 09:38

  Koraliki Toho są cudowne do beadingu, użyłam ich do stworzenia paska ozdobnego na sukni ślubnej, suknia wyglądała cudownie z koralikami.

 • Leave a Reply